in ,

Lenovo ve SAP, Bulut Çözümlerinde İşbirliği Yaptı

Lenovo ve SAP bir araya gelerek yeni dijital ekonomiye ileri çözümler getirmeyi hedefliyor.

SAP (Yazılım ve Çözümleri ) ve Lenovo, bulut çözümlerini geliştirmek, SAP HANA platformu ve Lenovo sistemleri arasında inovasyonlar yaratmak ve beraber pazarlama programları oluşturmak için çok yönlü bir ortaklığa imza attıklarını açıkladı. Anlaşma iki teknoloji devi arasındaki işbirliğini güçlendirirken, SAP çözümlerini Lenovo’nun veri merkeziyle birleştirerek kullanıcılara dijital yönden güçlü şirketler kurmalarına yardım edecek teknolojileri sunmayı amaçlıyor.

Çin’de bulut çözümlerini geliştirmek mümkün olacak

İş dünyası ve bilişim teknolojileri liderleri üretkenliği ve verimliliği artıracak, karmaşıklığı azaltacak ve yeni dijital ekonomilerde değer yaratacak yeni çözümler arıyor. Gartner, 2020 yılına kadar iş süreçleri ve ürünlerinin yüzde 80’inin yeniden icat edileceğini, değişeceğini veya bilgiye erişimin artmasıyla tümden yok olacağını öngörüyor. Bu potansiyel, ancak kritik kararların rakiplere karşı fark yaratabilecek hızda alınması ve teknolojinin verileri kullanılabilir bilgilere dönüştürmesiyle kullanılabilir hale gelecek. Yapılan işbirliği anlaşması ile birlikte ortak uygulamaları güçlenirken, Çin’de bulut çözümlerini geliştirmek de mümkün olacak. SAP HANA ve Lenovo sistemleri arasında yenilikçi gelişmeler yapmak ve dijital ekonominin gereklerine hizmet eden yeni teknolojileri araştırmak ve belirlemek hedeflerine daha hızlı ulaşılacak.

Lenovo ve SAP’ın uzun yıllar süren işbirliği

Sistem toplayıcıları ve teknoloji ortaklarını da dahil eden global pazarlama programları uygulayarak bu yeni teknolojileri ortak müşterilere sunulacak. Planlar arasında ortak çözümlerin Stuttgart, Kuzey Carolina’da faaliyet gösteren ve yakında Pekin’de açılacak Kurumsal Ürünler Bilgilendirme Merkezleri’nde sunulması da yer alıyor.
Lenovo ve SAP uzun yıllardır işbirliği içinde bulunuyor. SAP, içlerinde kendi çözüm geliştirme çevrelerinin ve SAP HANA Kurumsal Bulut servisinin de bulunduğu en talepkar uygulamalarını sorunsuz çalıştırma konusunda Lenovo sistemlerine güveniyor. SAP de, içlerinde SAP Buisness Suite yazılımı, SAP Business Planning uygulaması ve SAP HANA’nın da bulunduğu pek çok kurumsal çözümle Lenovo’nun tercih edilen kurumsal kaynak planlaması (Enterprise Resource Planning) sağlayıcısı durumunda. Lenovo, SAP çözümlerinin uygulanmaya başlanmasıyla raporlama performansında 45 kat ve veri yüklemesinde 50 kat iyileşme kat ettiklerini ifade ediyor.

“SAP HANA tabanlı yeni teknolojiler araştıracağız”

PC ve Kurumsal ürünler Grubu Başkan Yardımcısı Gerry Smith konuyla ilgili şunları söyledi: “Lenovo tarafından gönderilen ve SAP HANA için optimize edilmiş 5000’den fazla sunucu ile müşterilerimizin dönüşümüne yardımcı olma ve büyümelerine katkıda bulunma geleneğini devam ettiriyoruz. SAP ile ortaklığımızı geliştirmemiz, iş dünyasının verileri aksiyona dönüştürme konusunda karşı karşıya olduğu daha büyük sorunların çözümünde daha yeni ve yenilikçi çözümler sunmamıza imkan sağlayacak.”

SAP İş Geliştirme ve Stratejik Ekosistem Başkan Yardımcısı Kevin Ichhpurani ise şöyle konuştu: “SAP ve Lenovo’nun başarılı bir ortaklığı var ve bunu geliştirerek şirketlerin gerçek dijital kurumlara dönüşmelerine yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz. Beraber Çin’de yenilikçi bulut çözümleri geliştireceğiz, SAP HANA tabanlı yeni teknolojiler araştıracağız ve dijital ekonominin gereklerini karşılayacak Lenovo sistemleri üzerine çalışacağız.”

VMware 2015 Yılı Finansal Sonuçlarını Açıkladı

CEO’lar Siber Saldırılardan Haberdar Edilmiyor