in

Fortinet, Yeni Nesil Güvenlik Duvarını Tanıttı

Fortinet, Hibrit Veri Merkezlerini Güvenli Hale Getirmek için Entegre Sıfır Güven Ağ Erişimine ve Fidye Yazılımı Korumasına Sahip Yüksek Performanslı Yeni Nesil Güvenlik Duvarını Tanıttı

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet®, hibrit veri merkezine sahip şirketleri büyümeye devam eden tehdit zeminine ve fidye saldırılarına karşı korumak için FortiGate 3500F Yeni Nesil Güvenlik Duvarı‘nı (NGFW) tanıttı. Otomatik tehdit koruması sunan FortiGate 3500F birçok alanda TLS1.3 gibi standartlara kıyasla sektörün en yüksek performans rakamlarını sunuyor. Sıfır güven ağ erişimi (ZTNA) özellikleriyle geliştirilen FortiGate 3500F, güvenlikten güç alan ağ yaklaşımıyla herhangi bir konumdaki herhangi bir kullanıcıya daha tutarlı güvenlik ve sorunsuz kullanıcı deneyimi sunuyor.

Gelişen Tehdit Zemini Hibrit Veri Merkezileri İçin Güvenlik Riski Oluşturuyor
Her yerden çalışmaya geçişle birlikte şirketler bazı kaynakları çoklu buluta dağıtarak operasyonel çevikliği artırmak için hibrit veri merkezlerini benimsiyor. Öte yandan kritik bazı uygulamaları ve verileri uyumluluk ve kontrol için şirket içindeki veri merkezlerinde tutuyor. Veri merkezi altyapısı daha fazla dağıtıldıkça saldırı yüzeyi genişliyor ve daha fazla riskli nokta ortaya çıkıyor. Bu da görünürlüğü azaltmanın yanında sızma ve saldırı potansiyelini artırıyor. Şirketlerin müşteri ve şirket verilerinin çalınmasıyla gerçekleşen komuta ve kontrol saldırılarını ve fidye yazılımlarını önlemek ve her tür saldırıyı tespit etmek için şifrelenmiş trafiğin denetlenmesi kritik önem taşıyor.

Şirketlerin siber saldırganlar tarafından kötü amaçlı trafiği maskelemek için daha fazla kullandığı şifreli trafiği denetlemek için bir stratejiye ihtiyacı var. Artan iş taleplerine ayak uyduramayan geleneksel güvenlik stratejileri ve çözümleri, bu stratejinin yokluğunda kurumların büyürken ve dijital dönüşümü hızlandırırken sorunlarla karşılaşmasına neden oluyor.

Kullanıcıları, Veriyi ve Uygulamaları Her Yerde Koruyor
FortiGate 3500F NGFW, şirketlerin bu zorlukların üstesinden gelmesine ve hibrit veri merkezleri için iş sürekliliği ve gelişmiş güvenlik sağlamasına yardımcı oluyor. Sektör ortalamasının 6 katı IPSec performans değeri sunarak sektörün kendi segmentinde en yüksek VPN performansına sahip olan FortiGate 3500F NGFW, veri merkezleri arasında ultra hızlı bir şekilde trafik aktarımı sağlıyor. Ayrıca şirketlerin eksiksiz uyumluluk ve kontrollerle güvenli bulut bağlantıları için veri merkezinden buluta giden trafiği güvence altına almasını sağlıyor.

  • FortiGuard Güvenlik Hizmetleri ve Fortinet ASIC SPU’ları fidye yazılımlarına ve gelişmiş tehditlere karşı hiper ölçekli koruma sunuyor: FortiGate 3500F, gücünü Fortinet’in özel ürettiği NP7 ve CP9 gibi ASIC Güvenlik İşleme Üniteleri‘nden (SPUs) alıyor. FortiGate 3500F, ZEUS, Trickbot, Dridex gibi saldırıları tespit etmek ve kuruluşları ağ, uygulama ve dosya tabanlı saldırılara ve diğer birçok gelişmiş saldırıya karşı korumak için TLS1.3 desteği ile birlikte rakiplere kıyasla 6 kat daha fazla performansı sayesinde sektörün en yüksek güvenlik performans değerlerini sunuyor. FortiGate 3500F aynı zamanda FortiGuard Güvenlik Hizmetleri‘yle entegre oluyor. Böylece şirketler kendilerini zararlı yazılımlara karşı koruyabiliyor; e-posta güvenliği, DDoS, IPS ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma konusunda da eksiksiz destek sağlıyor.
     
  • Sıfır güven ağ erişimi (ZTNA) gibi proxy sunuculara erişim özelliklerine dahili olarak entegre oluyor: FortiGate 3500F, sıfır güven ağ erişimini (ZTNA) etkinleştirmek için erişim vekil sunucu (proxy) özelliklerini entegre sunan sektördeki tek NGFW olarak dikkat çekiyor. Böylece şirketler kesintisiz ve üstün kullanıcı deneyimi sunan hibrit iş gücü modellerini oluşturmak ve güvenceye almak için tutarlı politika kontrolleriyle uygulamaları her yerde barındırabiliyor.
     
  • Birleştirme yöntemiyle sorunsuz kullanıcı deneyimi sunuyor: Fortinet Güvenli SD-WAN ve Sıfır Güven Ağ Erişimi dahil olmak üzere ağ güvenliği özelliklerini birleştiren FortiGate 3500F, güvenlikten güç alan ağ yaklaşımı sunuyor. Fortinet sektörde bir ilke imza atarak Güvenli SD-WAN’ı, SD-Branch’ı ve ZTNA’yı entegre sunan tek sağlayıcı oluyor.
     

Üstün Performans ve Gelişmiş Güvenlikle Şirketlerin Büyümesini Sağlıyor
Fortinet’in ASIC SPU’larıyla desteklenen FortiGate 3500F, önde gelen rakiplerinden 12 kata kadar daha yüksek hızlarla birçok alanda en yüksek performans rakamlarını sunuyor. FortiGate 3500F, yerel olarak barındırılan verileri ağ hızlarında denetlemek, segmentlere ayırmak ve güvenli hale getirmek için yüksek seviye performans ve hiper ölçek imkanı sağlıyor.

Fortinet Ürünler Kıdemli Başkan yardımcısı ve CMO’su John Maddison, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Yeni nesil güvenlik duvarı (NGFW) portföyümüze eklediğimiz FortiGate 3500F, hibrit veri merkezleri için yüksek performansın yanı sıra hiper ölçekli entegre ağ ve güvenlik sunuyor. FortiGate 3500F ile sıfır güven ağ erişimi için vekil sunucu (proxy) özelliklerini yerel olarak entegre eden tek üreticiyiz. FortiGate 3500F tüm bunlara ek olarak şirketlerin gelişen tehditlere ve artan fidye yazılımı saldırılarına karşı koruma sağlamasına olanak tanıyor ve TLS1.3 dahil uçtan uca güvenlik çözümleri sunmak amacıyla rakiplere kıyasla performans anlamında sektörün en yüksek güvenlik bilişim derecesinin 6 kat fazlasını sunuyor.”

Kötü amaçlı yazılımların yüzde 75’i e-posta yoluyla gönderiliyor

E-ticaretin Öne Çıkan Başarısı, Tüketici Davranışlarında Değişim ve Dijitalleşme 2022 raporu