in

Yeni BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu oldu!

Ömer Abdullah Karagözoğlu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı’na Ömer Abdullah Karagözoğlu, İkinci Başkanlığa da Figen Kılıç atandı.

BTK’da boş bulunan üyeliklere de Orhan Öğe, Hacı Adnan Cengiz ve Rıdvan Kahveci getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 2018/106 sayılı kararname ile birlikte BTK’nın yeni yönetim kadrosu da belirlenmiş oldu. Başkanlığa Ömer Abdullah Karagözoğlu atanırken, İkinci Başkanlık görevine de Figen Kılıç getirildi. BTK’nın daha önceki Başkanı Ömer Fatih Sayan ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında görevlendirildi.

Ömer Abdullah Karagözoğlu Kimdir?

Ömer Abdullah Karagözoğlu, 1975’te İskoçya’da doğdu. 2000 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. 2002 ve 2004 yılları arasında İSKİ’de yazılım mühendisi olarak görev yapan Ömer Abdullah Karagözoğlu, 2004’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELBİM şirketinde Yazılım Mühendisi, Proje Mühendisi, Proje Yöneticisi, Uygulama Destek Şefi ve Bilgi Sistemleri Şefi gibi görevleri üstlendi.

2016 yılında BELBİM’den ayrıldıktan sonra BTK’ya Başkan Danışmanı ve Kurul Üyesi olarak kariyerine devam eden Karagözoğlu, bugün yayınlanan kararname ile beraber, BTK Başkanı oldu.

Veri zekası yazılımları, üst veri yönetiminin çok ötesinde

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Temmuz 2018 verilerini açıkladı