in

FinTech şirketleri Bug Bounty ile verilerinin güvenliğini denetleyebiliyor

FinTech şirketleri, finansal hizmetler sektöründeki etkilerini artırmaya devam ediyor. Ancak tüm altyapısı teknolojiye dayanan FinTech’lerin siber güvenliğe de büyük önem vermesi gerekiyor.

FinTech şirketleri, finansal hizmetler sektöründeki etkilerini artırmaya devam ediyor. Ancak tüm altyapısı teknolojiye dayanan FinTech’lerin siber güvenliğe de büyük önem vermesi gerekiyor. BugBounter.com, platformuna kayıtlı yüzlerce siber güvenlik uzmanıyla FinTech şirketlerinin sistemlerini ve hassas verilerini korumasına yardımcı oluyor.

Son yıllarda finans sektöründe ezberleri bozan FinTech şirketlerinin sayıları hızla artıyor. Çeşitli sektörlere sundukları teknolojik avantajlar geniş çapta kabul görüyor. Getirdikleri inovatif çözümler dijital dönüşüm sürecinde olan kurumlar için yıkıcı bir rol oynuyor. Ancak inovatif olmak, siber güvenlik açısından iki kenarı keskin bir kılıç.

FinTech’ler sürekli olarak yeni teknolojiler sunduğu ve yeni uygulamalar geliştirdiği için kötü niyetli bilgisayar korsanlarının da hedefi haline geliyor. Her yeni uygulama, bilgisayar korsanlarının sömürmesi için keşfedilmemiş atak yüzeylerini ortaya çıkarabiliyor. Bu nedenle hem FinTech’ler hem de onların hizmetlerini kendi süreçlerine entegre eden kurumlar, sürekli tetikte olmak zorunda.

Şirketlerin güvenlik açıklarını bulma ve doğrulama ihtiyacını bünyesindeki yüzlerce bağımsız araştırmacıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılayan BugBounter.com, finansal hizmetler gibi hassas bir sektörde yer alan FinTech şirketlerine sızma testlerine ilave olarak gerçekleştirebilecekleri ödül avcılığı programlarını tüm yıla yaymayı öneriyor. Bu şekilde sürekli bir denetim ve koruma sağlanmış oluyor ve toplam yıllık maliyet de sızma testi maliyetlerinin altında kalıyor.

Yenilikleri müşterilere sunarken güvenli bir yapıya da sahip olmak hayati önem taşıyor
Bir FinTech şirketi veri ihlali yaşamamak için finansal teknolojiler alanında uzman bir test ekibinin denetiminden istediği anda hızlı ve esnek bir şekilde yararlanmak istiyor. Normalde şirketler bu tür testleri yaptırmak için etik bilgisayar korsanlarını istihdam edemiyor, geniş bir güvenlik ekibini şirkette bordroya dahil etmek bütçeyi aşıyor, sızma testlerini de her test ihtiyacında yeniden yapmak verimsiz oluyor. Bu nedenle FinTech şirketinin gerçek ihtiyacı olan doğru yeteneği dönemsel durumlar için koordine edecek bir çözüm gerekiyor.

Farklı alanlarda güvenlik testi ihtiyaçlarını karşılamak için çok sayıda siber güvenlik uzmanını bulmak zor. Bu konuda hizmet veren siber güvenlik danışmanlık şirketleri de aynı sorunları yaşıyor ve ekiplerini elde tutmakta zorlanıyor. Yetişmiş uzmanlar ya yurtdışına gidiyor ya da yüksek ücretlerle transfer oluyor. Ayrıca uzman profesyoneller de olası yeni nesil güvenlik açıklarını hızlı bir şekilde keşfetmek için bilgisayar korsanlarının gelişen dünyasına sürekli aşina olmak zorunda.

Etik hacker’lar veri ihlallerinin önlenmesinde kritik rol oynuyor
FinTech şirketleri güvenlik ağlarını sürekli denetim altında tutmak zorunda. Bunu yüksek seviyede sağlamanın en akılcı yolu, etik hackerların niteliksel ve niceliksel gücünden yararlanmaktan geçiyor. Bunu da denetlenebilen, güvenilir ve işini bilen bir platform ile çalışarak yapmak çok önemli.

BugBounter Kurucu Ortağı Murat Lostar, konuyla ilgili şunları söyledi: “Siber güvenlik seviyesini iyileştirmek isteyen FinTech şirketleri, zorlukların üstesinden gelmek için BugBounter.com’un bağımsız güvenlik araştırmacıları ekosistemine başvuruyor. Bu şirketler, güvenlik hedeflerine ulaşmak için çok yönlü çözümler talep ediyor. Aldıkları sızma testlerinin başarısını kıyaslamak, döneme özgü saldırı yöntemlerini çok iyi bilip test edebilen yetenekli bir siber güvenlik uzmanları ile çalışmak ve yapılarını sağlamlaştırmak istiyorlar.

BugBounter.com’un misyonu, kritik güvenlik açıklarını kötü niyetli saldırganlardan önce tespit etmek için serbest çalışan uzman güvenlik araştırmacılarını bir araya getirmek. Yüzlerce yetenekli araştırmacının aktif olarak yer aldığı bir ekosisteme sahip olan BugBounter, kolektif beyin gücünü alışılmış yöntemlerden daha iyi değerlendiriyor ve kendine özgü yöntemlerle motive ediyor.

BugBounter.com müşterileri güvenlik açıklarını çok hızlı tespit ederek kötü niyetli saldırganların bir adım önünde giderken, hataları etkili ve hızlı bir şekilde çözüyor. Kapatılan güvenlik açıkları platformda doğrulanıyor, güvenlik ağları sağlamlaştırılıyor ve müşteri verilerinin istismar etmesi engelleniyor.”

Modern Marketing 2.0 Framework ile fijital pazarlama modeli geliyor

VMware 2021 Global Security Insights Raporu yayınlandı